Spolupracujeme:
www.premin.cz
www.provit.cz

Dostihová stáj

V roce 2008 pod zelenobílými barvami stáje Equipa.cz vyběhl první dostihový kůň, klisna Chinese Jade (Platini-Carmelia). Dosáhly jsme společně několik prvních a o to více cenněných úspěchů. I když ne ve velkých dostizích, zážitky to jsou nezapomenutelné! Po neúspěšném pokusu o návrat na dráhu v roce 2010 musela Chinie ze zdravotních důvodů svoji kariéru definitivně ukončit a byla zařazena do chovu.

V roce 2011 jsme zkusily štěstí s kobylkou Cherry Nor (King´s Honor-Channah). Už při prvním startu nám ale nebylo přáno a po kolizi utrpěla Cherda zranění zad, které značně ovlivnilo další průběh sezóny. Po proražení boxu na dostizích v Topolčankách se Cherdě ve startovacím zařízení už moc nelíbilo a tak jsme se radši domluvili na předčasném ukončení sezóny. I když nás potěšil zisk třech dotovaných příček, je škoda, že se Cherry nepodařilo ukázat, co v ní ve skutečnosti je.

Na konci sezóny 2011 jsme jako posilu do stáje přibrali kobylku Dyspi (Jape-Dyskietka), která jistou třídu ukázala už v minulých letech. V barvách Equipa.cz dokázala její čtyři starty proměnit v jedno vítězství, jedno druhé a třetí místo. Této malinké kobylce děkujeme za zprostředkování pěkných zážitků a budeme jí přát zasloužený odpočinek v chovu v rodném Polsku a těšit se na její potomky.

Na úplně poslední dostihový den se k naší stáji přidala i kobylka Savedbyivan (Observatory-La Sorrela) a první životní start dokázala proměnit ve vítězství. Jessie, jak jí doma říkají, byla zachráněná a na Slovensko dovezená Ivanem Cintulou a myslím si, že si za to tento "happy-end" zasloužil. Celému realizačnímu týmu kolem kobylky proto náleží velká gratulace.

V roce 2014 bude na Slovensku stáj Equipa.cz opět aktivní! Naše barvy bude letos hájit tříletý Giordano (Egerton-Golden Delight) a dvouletý Kanton (Mukhaliv - Kanna). V případě, že se včas probudí, také první potomek Chinie Calimero (Bully Pulpit-Chiniese Jade), zvaný Forest.